برنامه استانی آنتاریو (OINP) و اخذ اقامت کانادا توسط وکیل رسمی مهاجرت به کانادا

استان انتاریو

استان انتاریو، یکی از بزرگترین و مهم‌ترین استان‌های کانادا، که در شرق این کشور واقع شده و با جمعیت بزرگی از مردم و تنوع فرهنگی یکی از مقاصد جذاب برای زندگی و کار در این کشور محسوب می‌شود. پایتخت این استان شهر اتاوا است که به عنوان یکی از مراکز مالی و تجاری کانادا شناخته می‌شود. انتاریو از لحاظ اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی استانی غنی است و دارای مناظر طبیعی زیبا، دریاچه‌های بزرگ و فرصت‌های شغلی فراوان می‌باشد. همچنین، این استان دارای سیستم آموزشی بسیار معتبر و دانشگاه‌های شناخته شده و معتبری است که جذب دانشجویان از سرتاسر دنیا می‌باشند. انتاریو یک مقصد گردشگری با موزه‌های متعدد محسوب می‌شود و فرهنگ‌های مختلف و فعالیت‌های هنری و تفریحی بسیاری برای بازدیدکنندگان ارائه می‌دهد.
استان انتاریو | مهاجرت به آنتاریو

مهاجرت به انتاریو

مهاجرت به استان انتاریو در کانادا به عنوان یکی از گزینه‌های جذاب برای افرادی که به دنبال یک فرصت جدید برای شروع زندگی در یک کشور پیشرفته هستند، محسوب می‌شود. انتاریو یکی از شهرهای بزرگ و پرجمعیت است که به عنوان مرکز مالی و تجاری کانادا شناخته می‌شود. این استان دارای یک اقتصاد قوی و مقاوم است که فرصت‌های شغلی فراوانی برای مهاجران از سرتاسر جهان ایجاد کرده است. همچنین، انتاریو دارای سیستم آموزشی بسیار معتبر و دانشگاه‌های برجسته‌ای است که از لحاظ تحصیلی نیز یک مقصد جذاب محسوب می‌شود. این استان به لحاظ فرهنگی و هنری نیز بسیار غنی است و میزبان جوامع مختلفی از سرتاسر جهان است. تنوع فرهنگی در انتاریو باعث ایجاد یک محیط گوناگون و جذاب شده است و به مهاجران این امکان را می‌دهد تا به سرعت در جامعه محلی مشارکت کنند.

برنامه استانی آنتاریو چیست؟

برنامه استانی OINP (Ontario Immigrant Nominee Program) یک برنامه انتخاب نامزدهای استانی از سوی استان انتاریو در کانادا است، برای مهاجرت و پذیرش افرادی که می‌خواهند در این استان اقامت و زندگی کنند. OINP به متقاضیان خارجی فرصت می‌دهد تا از طریق چندین زیربرنامه مختلف و معیارهای متفاوت، اقدام به درخواست برای مهاجرت به استان انتاریو کنند.

مهاجرت به آنتاریو | برنامه استانی آنتاریو چیست؟

این برنامه به اشخاصی که مهارت‌ها یا تجربیات ویژه‌ای دارند و می‌توانند برای اقتصاد و جوامع محلی استان انتاریو ارزش افزوده بیاورند، فرصت مهاجرت به این استان را فراهم می‌کند. OINP ممکن است شامل زیربرنامه‌های مختلفی مانند Human Capital, Employer Job Offer, Business, وغیره باشد، هر یک معیارها و شرایط ویژه‌ای برای مهاجران متقاضی ارائه می‌دهند. افرادی که موفق به درخواست در این برنامه می‌شوند، می‌توانند مسیری سریعتر و آسان‌تر برای اقامت دائم در کانادا طی کنند.
برنامه استانی OINP (Ontario Immigrant Nominee Program) یک راه کار برای مهاجران ارائه می‌دهد تا از طریق چندین زیربرنامه مختلف و با توجه به مهارت‌ها و تجربیات شغلی خود، به مقوله دائمیت در کانادا نزدیک‌تر شوند. از جمله زیربرنامه‌های OINP می‌توان به Human Capital, Employer Job Offer, Business، و غیره اشاره کرد. هر یک از این زیربرنامه‌ها معیارها و الزامات مخصوص به خود را دارند که برای مهاجران مختلف قابل اجرا هستند. مهاجرانی که موفق به شرکت در این برنامه می‌شوند، می‌توانند زندگی بهتری در انتاریو داشته باشند و به عنوان اعضای فعال در جوامع محلی و بازار کار این استان عمل کنند. همچنین، مناظر طبیعی زیبا و فرصت‌های گردشگری متعدد نیز از دیگر جذابیت‌های استان انتاریو می‌باشند که زندگی در این منطقه را دلچسب‌تر می‌کنند.

دسته بندی برنامه های مهاجرتی انتاریو

متقاضیان مهاجرت به استان انتاریو کانادا از طریق 3 مسیر مهاجرتی می توانند به این استان وارد شوند. این 3 مسیر عبارتند از روش سرمایه انسانی اونتاریو Human Capital Category، روش مدرک کارشناسی ارشد و دکترا انتاریو Masters and PhD Category، روش پیشنهاد شغلی کارفرما آنتاریو Employer Job Offer Category هر کدام از این دسته بندی ها به صورت کامل و با جزییات توضیح داده خواهد شد.

برنامه استانی انتاریو | دسته بندی برنامه های مهاجرتی انتاریو
1

روش سرمایه انسانی اونتاریو Human Capital Category

این روش مهاجرت به استان انتاریو زیرگروه اکسپرس انتری انتاریو است. زیر برنامه اکسپرس انتری خود به سه شاخه اولویت سرمایه انسانی، نیروی کار مشاغل ماهر انتاریو و نیروی کار ماهر فرانسوی زبان دسته‌بندی می‌شود. که تمامی این برنامه ها هماهنگ و هم راستا با سیاست‌های برنامه اکسپرس انتری استان انتاریو است.
دسته اولویت سرمایه انسانی شامل برنامه نیروی کار ماهر فدرال FSWP و برنامه تجربه کار کانادایی CEC می‌باشد.
برنامه نیروی کار ماهر فنی و حرفه ای ویژه آن دسته از افرادی است، که تجربه کار در استان انتاریو در یکی از مشاغل فنی و مورد نیاز اونتاریو را دارند.
برنامه نیروی کار ماهر فرانسوی زبان مشابه با برنامه اولویت سرمایه انسانی عمل می‌کند. متقاضیان شرکت در این برنامه باید مهارت و توانایی زیادی در هر دو زبان فرانسوی و انگلیسی داشته باشند.
اگر شما با برنامه اکسپرس انتری انتاریو نامنیشن دریافت کنید، زمانی که این نامنیشن به شما تعلق می‌گیرد 600 امتیاز اضافی در CRS کسب خواهید کرد و یک دعوتنامه ارسال درخواست ITA برای شرکت در تمامی دراو های اکسپرس انتری دریافت خواهید کرد.

برنامه اولویت‌های سرمایه انسانی Human Capital Priorities Stream

برنامه اولویت های سرمایه انسانی انتاریو یکی از برنامه های زیرمجموعه اکسپرس انتری انتاریو است، که این برنامه برای آن دسته از مهاجران و متقاضیان مهاجرت به کانادا مناسب می‌باشد، که دارای پروفایل فعال اکسپرس انتری می‌باشند و شرایط لازم برای شرکت در این برنامه را دارا هستند. این برنامه سیستم امتیازدهی جداگانه ای ندارد و از استخر اکسپرس انتری فدرال استفاده می‌کند. استان انتاریو با توجه به نیاز خود و بر اساس امتیازات کسب شده توسط افراد اقدام به ارسال دعوتنامه برای متقاضیان می‌کند.

شرایط لازم برای شرکت در برنامه اولویت های سرمایه انسانی انتاریو

شرایط برنامه اولویت های سرمایه انسانی اکسپرس اینتری

پروفایل اکسپرس انتری

بله

اتصال به استان

نه

پیشنهاد شغلی

نه

تسلط زبان حداقل CLB 7 در زبان فرانسوی یا انگلیسی
سطح تحصیلات بله (لیسانس، مستر و بالاتر)
سابقه کار حداقل یک سال تجربه کار در 5 سال گذشته در مشاغل لیست NOC و یا حداقل یک سال سابقه کار در 3 سال گذشته مطابق با برنامه تجربه کار کانادایی
سن مطابق شرایط اکسپرس انتری
سرمایه لازم برای اقامت بله
میانگین زمان بررسی پرونده 6 ماه

برنامه مشاغل ماهر انتاریو Skilled Trades Stream

صلاحیت شما به عنوان متقاضی جهت شرکت در این زیر برنامه مهاجرتی استان انتاریو به هردو معیار فدرال و اکسپرس انتری بستگی دارد. اگر که می‌خواهید از طریق این برنامه اقدام کنید، باید واجد شرایط هر دو برنامه فدرال اکسپرس انتری و برنامه استانی باشید. همچنین برای این برنامه باید به استخر اکسپرس انتری وارد شده و برای برنامه کلاس تجربه کار کانادایی نیز واجد شرایط باشید.

شرایط لازم جهت شرکت در برنامه مشاغل ماهر آنتاریو

شرایط برنامه مهاجرتی مشاغل فنی کانادا اکسپرس اینتری

پروفایل اکسپرس انتری

بله

اتصال به استان

نه

پیشنهاد کاری

نه

نمره زبان بله (حداقل نمره CLB 5 زیبان فرانسوی یا انگلیسی نیاز می‌باشد)
سطح تحصیلات خیر
سابقه کار حداقل یک سال تجربه کار تمام وقت در استان انتاریو طی دو سال گذشته
سن با توجه به شرایط اکسپرس انتری
تمکن مالی و سرمایه برای اقامت بله
میانگین زمان بررسی پرونده 6 ماه

برنامه نیروی کار ماهر فرانسوی زبان انتاریو French-Speaking Skilled Worker Stream

زیر برنامه متخصصین فرانسوی زبان مطابق با سیستم اکسپرس انتری کانادا است و با این برنامه هم راستا می‌باشد. این برنامه ویژه آن دسته از مهاجرانی است که به زبان فرانسوی صحبت می‌کنند. صلاحیت متقاضیان برای این برنامه به هر دو معیار برنامه فدرال و استانی بستگی دارد که دقیقا مطابق با برنامه اولویت های سرمایه انسانی اکسپرس انتری عمل می‌کند.

شرایط لازم جهت شرکت در برنامه نیروی کار ماهر فرانسوی زبان انتاریو

شرایط برنامه نیروهای ماهر فرانسوی زبان اکسپرس انتری

پروفایل اکسپرس انتری

بله

اتصال به استان

نه

جاب آفر

نه

تسلط بر زبان بله (حداقل CLB7 فرانسوی و CLB6 انگلیسی)
سطح تحصیلات بله (مدرک لیسانس یا بالاتر)
سابقه کار حداقل یکسال سابقه کار با حقوق در 5 سال گذشته در سطح صفر، A یا B در برنامه نیروهای
سن با توجه به الزامات برنامه اکسپرس انتری
بودجه لازم بله
میانگین مدت زمان لازم جهت بررسی پرونده 6 ماه
2

روش مدرک کارشناسی ارشد و دکترا انتاریو Masters and PhD Category

اقدام از طریق این روش ویژه فارغ التحصیلان مقطع کارشناسی ارشد (مستر) و دکترا که در یکی از دانشگاه ها و موسسات تحصیلی معتبر استان انتاریو تحصیل و مدرک خود را دریافت کرده باشند، می‌باشد. با توجه به اینکه این روش برای دانشجویان و فارغ التحصیلان موسسات کانادایی طراحی شده است نسبت به دیگر روشها یکی از آسانترین راه ها برای مهاجرت به استان آنتاریو می‌باشد.

برنامه فارغ‌التحصیلان کارشناسی ارشد انتاریو

اگر شما در مقطع مستر از یکی از دانشگاه های استان انتاریو فارغ التحصیل شده اید و تمایل دارید تا در این استان کانادا اقامت داشته باشید و در آنجا کار و زندگی کنید، این برنامه کاملا مناسب برای شما خواهد بود. برای شرکت در این زیر برنامه شما هیچ نیازی به جاب آفر یا پیشنهاد کاری ندارید. با این وجود لازم است که درخواست خود را حداکثر تا دو سال پس از تاریخ اتمام دوره کارشناسی ارشد ارسال کرده باشید. می‌توانید در آخرین ترم تحصیلی خود نیز برای برنامه مهاجرتی استان انتاریو اقدام کنید.

شرایط لازم جهت شرکت در برنامه فارغ التحصیلان کارشناسی ارشد انتاریو

شرایط برنامه مهاجرتی فارغ التحصیلان کارشناسی ارشد

پروفایل اکسپرس انتری

بله

اتصال به استان بله (در حال حاضر در انتاریو زندگی و تحصیل نمایید)
پیشنهاد شغلی

نه

زبان بله (نمره CLB 7 در زبان انگلیسی و فرانسوی)
مقطع تحصیلی بله (از یک دانشگاه در استان انتاریو در مقطع مستر فارغ التحصیل شده باشید)
سابقه کار نه
سن نه
سرمایه و هزینه لازم برای اقامت بله
میانگین مدت زمان بررسی 15 تا 19 ماه

برنامه مهاجرتی فارغ ‌التحصیلان دکترا انتاریو

اگر شما مدرک دکترای خود را از دانشگاهی معتبر در استان انتاریو دریافت کرده اید، می‌توانید جهت اقامت، زندگی و کار در این استان درخواست دهید. در صورتی که از کمک ها هزینه های تحصیلی و بورسیه استفاده کرده باشید، و تا زمانی که تعهدات شما انجام نگردد نمی‌توانید برای برنامه مهاجرتی استان انتاریو اقدام کنید. لازم به ذکر است که، برای این برنامه شما ابتدا باید به کشور خود بازگردید و سپس می‌توانید برای یکی از برنامه های INP انتاریو اقدام نمایید. همچنین باید حداکثر دو سال از تاریخ دریافت مدرک دکترای شما گذشته باشد تا بتوانید درخواست خود را ارسال نمایید.

شرایط لازم جهت شرکت در برنامه مهاجرتی فارغ التحصیلان دکترا انتاریو

شرایط برنامه مهاجرتی فارغ التحصیلان دکترا

پروفایل اکسپرس انتری

بله

ارتباط با استان بله (حداقل یکسال تحصیل و زندگی)
پیشنهاد کاری

نه

زبان

نه

تحصیلات

بله

سابقه کار

نه
سن نه
هزینه جهت اقامت و اسکان بله
میانگین مدت زمان بررسی پرونده 6 ماه
3

روش پیشنهاد شغلی کارفرما آنتاریو Employer Job Offer Category

این برنامه جاب آفر کارفرما انتاریو خود شامل سه زیر برنامه و یک برنامه آزمایشی می‌باشد. شما برای شرکت در این برنامه و زیر برنامه های آن باید یک پیشنهاد شغلی فول تایم و دائمی در انتاریو داشته باشید، باید دارای تجربه کاری و مجوز باشید و قصد زندگی و اقامت در انتاریو را داشته باشید

زیر برنامه های روش جاب آفر کارفرما انتاریو

 1. برنامه نیرو کار خارجی
 2. برنامه دانشجویان بین المللی
 3. برنامه مهارت های مورد تقاضا استان انتاریو
 4. برنامه آزمایشی منطقه ای

شرایط مورد نیاز برنامه جاب آفر کارفرما انتاریو

برنامه

به جاب آفر نیاز دارد؟

سایر شرایط مورد نیاز

برنامه نیروی کار خارجی

بله

دو سال سابقه کار داشته باشید.
میزان دستمزد پرداختی باید بالاتر از میانگین دستمزد در انتاریو باشد.

برنامه مهارت های مورد نیاز

بله

جزو مشاغل مورد نیاز انتاریو باشد.
9 ماه سابقه کار داشته باشید
سطح زبان شما CLB4 یا بالاتر از آن باشد.
سطح تحصیلات شما دیپلم دوره متوسطه یا بالاتر از آن باشد.
میزان دستمزد پرداختی باید بالاتر از میانگین دستمزد در انتاریو باشد.

برنامه نیروی کار فنی

بله

میزان دستمزد پرداختی باید بالاتر از میانگین دستمزد در انتاریو باشد.
مدرک دیپلم یا کاردانی را از یک مرکز یا موسسه آموزشی کانادایی داشته باشید.

هزینه زیر برنامه های برنامه جاب آفر کارفرما انتاریو

برنامه

اپلیکیشن فی

برنامه نیروی کار ماهر و برنامه مهارت های مورد نیاز

1500 دلار کانادا اگر جاب آفر خارج از تورنتو باشد.

2000 دلار کانادا اگر برنامه داخل شهر تورنتو باشد.

برنامه دانشجویان خارجی و بین المللی 1500 دلار کانادا
4

روش کسب‌و‌کار انتاریو Business Category

دسته بندی کسب و کار ویژه آن دسته از مهاجرانی است، که مایل به راه اندازی یک بیزینس یا خرید کسب و کار در انتاریو هستند. تنها یک برنامه تحت عنوان دسته بندی کسب و کار در حال حاضر وجود دارد، که آن زیر برنامه کارآفرینی انتاریو می‌باشد. هزینه درخواست این برنامه کارافرینی 3500 دلار کانادا است و مدت زمان لازم جهت ارزیابی EOI کمتر از 30 روز و بررسی پرونده با توجه به پیچیدگی برنامه می‌باشد.

شرایط برنامه مهاجرتی کارافرینان

مهاجرت به کانادا از طریق برنامه مهاجرتی کارآفرینان دارای شرایط و ضوابتی است. در جدول زیر لیست شرایط شرکت در برنامه مهاجرتی کارآفرینان درج شده است.

شرایط برنامه مهاجرتی کارافرینان
پروفایل اکسپرس انتری

نه

اتصال به استان

نه

پیشنهاد کاری

نه

زبان

بله (تسلط به زبان CLB4 / NCLC4 یا بالاتر به زبان انگلیسی یا فرانسوی)

تحصیلات

بله (سطح تحصیلات بیشتر از دوره دبیرستان یا تجربه کار پس از دوره متوسطه در 5 سال گذشته با مالکیت یک کسب و کار)
سابقه کار مالکیت تجاری یا مدیریت حداقل 2 سال تجربه تجارت تمام وقت در 5 سال گذشته
سرمایه لازم

حداقل 200000 دلار کانادا

حداقل دارایی خالص شخصی حداقل 800000 دلار در منطقه تورنتو بزرگ یا حداقل 400000 دلار خارج از منطقه تورنتو بزرگ

سرمایه گذاری حداقل 600000 دلار (در منطقه تورنتو) یا حداقل 200000 دلار (خارج از منطقه تورنتو بزرگ)
سن

نه

بودجه برای اقامت

نه

میانگین زمان پروسه 15 تا 19 ماه

مزایای مهاجرت به انتاریو کانادا

مهاجرت به استان انتاریو در کانادا می‌تواند با وجود هزینه‌ها و چالش‌های مهاجرتی، برای افراد و خانواده‌ها فرصتی فوق‌العاده جذاب باشد. یکی از مزایای اصلی مهاجرت به انتاریو، فرصت‌های شغلی فراوان در این استان است. انتاریو با داشتن شهر تورنتو به عنوان پایتخت، یکی از مراکز مالی و تجاری بزرگ کانادا و شمال آمریکا است که بسیاری از شرکت‌ها و صنایع مختلف در اینجا فعالیت دارند. همچنین، برنامه‌های مهاجرتی استانی OINP به افراد ماهر و با تجربه فرصت می‌دهد تا به عنوان مهاجران نامزد انتاریو معرفی شوند و با سرعت بیشتر به بازار کار این استان ملحق شوند. سیستم آموزشی برجسته انتاریو نیز از جمله دیگر مزایای این منطقه است، که به دانش‌آموزان و دانشجویان فرصت دستیابی به تحصیلات عالی را می‌دهد. همچنین، این استان دارای سیستم بهداشت و درمان خوبی است که به مهاجران خدمات بهداشتی و درمانی باکیفیت و قابل دسترسی فراوانی ارائه می‌‌دهد. تنوع فرهنگی و اجتماعی در انتاریو نیز جذابیت‌های خاص خود را دارد و افراد می‌توانند در یک محیط چند فرهنگی و متنوع زندگی کنند. همچنین، مناظر طبیعی زیبای انتاریو با دریاچه‌ها، تپه‌ها و پارک‌های فراوان به افراد فرصت‌های گردشگری و فعالیت‌های خارج از اتاق را ارائه می‌دهد. در مجموع، مهاجرت به انتاریو می‌تواند به افراد زندگی بهتری ارائه دهد و به عنوان یک محل زندگی و کار مناسب برای انسان‌هایی که به دنبال فرصت‌های جدید هستند، معرفی شود.
1

دانشگاه های معتبر استان انتاریو

استان انتاریو در کانادا به عنوان یکی از مقاصد جذاب برای دانشجویان بین‌المللی شناخته می‌شود، به ویژه به خاطر دانشگاه‌های بسیار معتبری که در این منطقه واقع شده‌اند. دانشگاه تورنتو، به عنوان یکی از بزرگترین و معتبرترین دانشگاه‌های جهان، علاوه بر ارائه برنامه‌های تحصیلات عالی و با کیفیت، از محیطی غنی از تنوع فرهنگی و تجربه‌یادگیری شگفت‌انگیز برخوردار است. دانشگاه‌های دیگری مانند دانشگاه یورک، دانشگاه وسترن، دانشگاه واترلو، و دانشگاه ریدیوسون نیز از معتبرترین مراکز آموزشی استان انتاریو هستند و به دانشجویان فرصت دسترسی به برنامه‌های تحصیلات عالی در رشته‌های مختلف را ارائه می‌دهند. این دانشگاه‌ها با توجه به تفاوت‌های تخصصی و تعهد به تعلیم و تربیت عالی، دانشجویان خود را برای موفقیت در دنیای حرفه‌ای آماده می‌کنند.
برنامه استانی انتاریو | دانشگاه های معتبر استان انتاریو
2

فرصت های شغلی موجود در انتاریو

استان انتاریو در کانادا از فرصت‌های شغلی فراوانی برخوردار است که به مهاجران و متقاضیان کار از سطح مهارتی مختلف ارائه می‌شود. شهر تورنتو به عنوان مرکز مالی و تجاری کانادا، از فرصت‌های شغلی گسترده‌ای در زمینه‌های مالی، تکنولوژی اطلاعات، حمل و نقل، بهداشت، و خدمات مشترک بهره‌مند می‌باشد. علاوه بر تورنتو، دیگر شهرهای انتاریو نیز از فرصت‌های شغلی متنوعی در صنایع مختلف از جمله تولید، مهندسی، آموزش، و خدمات بهداشتی به عنوان نمونه‌های دیگر برخوردارند. برنامه‌های مهاجرتی استانی OINP نیز به مهاجران با مهارت‌ها و تجربیات متنوع اجازه می‌دهند تا به سرعت در این بازار کار پویا و رقابتی فعالیت کنند. با فرصت‌های شغلی متنوع، امکان توسعه حرفه‌ای و مالی، و کیفیت زندگی بالا، انتاریو یکی از مقاصد محبوب برای مهاجرت و کار در کانادا است.
3

تنوع فرهنگی بالای انتاریو

استان انتاریو در کانادا به عنوان یکی از مکان‌هایی با تنوع فرهنگی بالا شناخته می‌شود. این منطقه میزبان جوامع و گروه‌های مختلف از اندیشه، زبان، و فرهنگ‌ از سرتاسر جهان است. این تنوع فرهنگی به معنای واقعی کلمه در انتاریو مشهود است و تأثیر مثبتی بر روی محیط اجتماعی، فرهنگی، و اقتصادی منطقه دارد. انتاریو به عنوان یک محیط چند فرهنگی شهری به شدت دوست‌داشتنی است و این تنوع فرهنگی فرصتی برای آشنایی با فرهنگ های مختلف، سفرهای ذائقه‌ای، و تبادل فرهنگی به افراد ارائه می‌دهد. این تنوع همچنین به انتاریو انرژی و غنای فرهنگی بیشتری می‌بخشد، به همین دلیل این استان به عنوان یکی از جواهرات فرهنگی کانادا می‌درخشد.

هزینه مهاجرت به انتاریو از طریق برنامه استانی انتاریو

به طور کلی هزینه مهاجرت به انتاریو با توجه به برنامه ای که انتخاب می‌کنید، متفاوت است. اگر از طریق برنامه نامزدی استانی انتاریو باید هزینه ای حدودا 1500 تا 2000 دلار کانادا اضافه بر دیگر هزینه های مهاجرت پرداخت نمایید. علاوه بر این ها هزینه درخواست برای هر یک از برنامه های مهاجرتی که بالاتر ذکر شد، در ادامه آمده است. هزینه درخواست برنامه مدرک کارشناسی یا دکترا 1500 دلار کانادا، هزینه درخواست برنامه پیشنهاد شغلی کارفرما 1500 تا 2000 دلار با توجه به مسیر انتخابی، هزینه درخواست برنامه کسب و کار 3500 دلار.
مهاجرت به انتاریو کانادا | هزینه مهاجرت به انتاریو از طریق برنامه استانی انتاریو

برنامه مهاجرتی

هزینه به دلار کانادا

برنامه فارغ التحصیلان کارشناسی ارشد و دکترا 1500 دلار کانادا
برنامه افراد ماهر دارای جاب آفر

1500 دلار کانادا، در صورتی که پیشنهاد شغلی ارائه شده بهمتقاضی برای یک کسب و کار در منطقه تورنتو بزرگ باشد.

2000 دلار کانادا، در صورتی که پیشنهاد شغلی ارائه شده به متقاضی برای یک کسب و کار در خارج از منطقه تورنتو بزرگ باشد.

برنامه نیرو ماهر دارای پیشنهاد کاری در یکی از مشاغل مورد تقاضا استان انتاریو

1500 دلار کانادا در صورتی که پیشنهاد شغلی ارائه شده به متقاضی برای یک کسب و کار در منطقه تورنتو بزرگ باشد.


2000 دلار کانادا در صورتی که پیشنهاد شغلی ارائه شده به متقاضی برای یک کسب و کار خارج از منطقه تورنتو بزرگ باشد.

برنامه دانشجویان بین المللی دارای جاب آفر 1500 دلار کانادا
برنامه گروه کسب و کار 3500 دلار کانادا

مدت زمان پروسه انتاریو از طریق این برنامه استانی

مدت زمان پروسه مهاجرت به استان انتاریو از طریق برنامه استانی OINP (Ontario Immigrant Nominee Program) متغیر و بسته به متقاضی و زیربرنامه‌ای که انتخاب می‌کند، می‌تواند متفاوت باشد. ابتدا باید به یکی از زیربرنامه‌های OINP درخواست خود را ارائه دهید و پس از انتخاب شدن، مراحل بعدی از طرف انتاریو آغاز می‌شود. مدت زمان این پروسه مهاجرت متفاوت است و به عواملی مانند میزان و تعداد تقاضا و پیچیدگی برنامه و زیر برنامه مورد نظر بستگی دارد.

برنامه مهاجرتی

میانگین مدت زمان پروسه

برنامه فارغ التحصیلان کارشناسی ارشد و دکترا 30 – 60 روز
برنامه افراد ماهر دارای جاب آفر 60 – 90 روز

برنامه نیرو ماهر دارای پیشنهاد کاری در یکی از مشاغل مورد تقاضا استان انتاریو         

60 – 90 روز

برنامه دانشجویان بین المللی دارای جاب آفر           

0 – 120 روز

برنامه گروه کسب و کار                                        

با توجه به پیچیدگی پرونده            

تمکن مالی مورد نیاز برنامه استانی انتاریو

تمکن مالی برای مهاجرت به استان انتاریو در کانادا بسته به وضعیت هر فرد و خانواده ممکن است متفاوت باشد. هزینه‌های زندگی و هزینه های روزمره در انتاریو می‌تواند بالا باشد، به خصوص در شهرهای بزرگ مانند تورنتو. عواملی نظیر هزینه‌ های مسکن، تحصیلات فرزندان، بیمه‌ درمانی و بهداشتی و هزینه ‌های زندگی روزمره، این تمکن مالی را تحت تأثیر قرار می‌دهند. قبل از مهاجرت به انتاریو، در نظر گرفتن و انجام برنامه‌ریزی مالی دقیق و اطلاعات لازم در مورد هزینه‌های زندگی الزامی است.

تعداد اعضای خانواده

هزینه‌های مورد نیاز به دلار کانادا

1 نفر

13,310 دلار

2 نفر

16,570 دلار

3 نفر

20,371 دلار

4 نفر

24,733 دلار

5 نفر

28,052 دلار

6 نفر

31,638 دلار

7 نفر

35,224 دلار

هر یک نفر بیشتر

3,586 دلار

مهاجرت به انتاریو در دستان امن وکیل و مشاور رسمی سازمان مهاجرت کانادا

مهاجرت به استان انتاریو در کانادا یک پروسه مهم و پیچیده است، که نیاز به راهنمایی و پشتیبانی یک مشاور حرفه ای دارد. از این رو، توصیه می‌شود که برای موفقیت در این فرآیند، به خدمات وکیل یا مشاور رسمی سازمان مهاجرت کانادا ترجیحاً با تخصص در مهاجرت به استان انتاریو مراجعه کنید. این وکلای مهاجرت مجرب و مجاز دارای دانش عمیق در مورد متقاضیان مهاجرتی و مقررات استان انتاریو هستند و می‌توانند شما را در مراحل مختلف از انتخاب زیربرنامه مناسب تا تهیه اسناد و پیگیری درخواست شما کمک نمایند. آنها با بهره‌گیری از تخصص خود، می‌توانند اطمینان حاصل کنند که اقدامات مهاجرتی شما به سرانجام برسد و تجربه مهاجرتتان به استان انتاریو به سادگی و بدون مشکلات اجرا شود.

مهاجرت به انتاریو | مهاجرت به انتاریو با کمک مشاور رسمی سازمان مهاجرت به کانادا

هزینه های زندگی در انتاریو کانادا

هزینه‌های زندگی در استان انتاریو کانادا متناسب با نوع زندگی، محل اقامت و سبک شخصی متغیر است. اما به طور کلی، انتاریو از نظر هزینه‌های زندگی به عنوان یکی از مناطق گرانقیمت کانادا شناخته می‌شود. هزینه‌های مسکن در شهرهای بزرگ مانند تورنتو و اتواوا بالا و قابل توجه هستند، اما از طرف دیگر، در شهرهای کوچکتر و مناطق روستایی هزینه‌های مسکن کمتری دارند. هزینه‌های غذا، حمل و نقل عمومی، بیمه‌های بهداشتی، تحصیلات عالی و خدمات اجتماعی نیز باید مد نظر قرار گیرند. از آنجا که انتاریو یک استان با اقتصاد قوی و فرصت‌های شغلی زیاد است، بسیاری از مهاجران تصمیم به مهاجرت به این استان را می‌گیرند، اما قبل از انتقال به انتاریو، باید برنامه‌ریزی مالی دقیقی انجام دهند تا با هزینه‌های زندگی این منطقه مطلع شوند و برنامه‌های مناسبی برای مدیریت هزینه‌ها داشته باشند.

سوالات متداول برنامه استانی انتاریو

برنامه استانی انتاریو (OINP) در کانادا یکی از محبوب‌ترین برنامه‌های مهاجرتی است و بسیاری از مهاجران در این استان می‌خواهند سکونت پیدا کنند. در ادامه، چند سوال متداول در مورد برنامه استانی انتاریو و پاسخ‌های آن به شما ارائه می‌شود:

OINP چیست و چگونه کار می‌کند؟

OINP (Ontario Immigrant Nominee Program) یک برنامه انتخاب از سوی استان انتاریو برای مهاجرت به این استان است. این برنامه به افراد با مهارت‌ها و تجربیات مشخص فرصت مهاجرت به انتاریو را ارائه می‌دهد. متقاضیان می‌توانند از طریق زیربرنامه‌های مختلفی که OINP ارائه می‌دهد، به این استان معرفی شوند.

چه زیربرنامه‌های مهاجرتی در OINP وجود دارد؟

OINP شامل چندین زیربرنامه است که شامل Human Capital Priorities Stream، Employer Job Offer Stream، Business Category، و غیره می‌شود. هر زیربرنامه معیارها و شرایط خاص خود را دارد.

چه افرادی می‌توانند در OINP شرکت کنند؟

مهاجران با مهارت‌ها، تجربیات، تحصیلات، و دیگر معیارهای مورد نیاز می‌توانند به عنوان مهاجران نامزد انتاریو معرفی شوند. این معیارها بسته به زیربرنامه OINP مورد استفاده متقاضیان متفاوت هستند.

چگونه می‌توانم متقاضی OINP شوید؟

متقاضیان باید به یکی از زیربرنامه‌های OINP درخواست خود را ارائه کنند و پس از انتخاب شدن، می‌توانند درخواست مقوله دائمیت به معاونت مهاجرت کانادا ارسال کنند.

آیا شرکت در OINP منجر به اختصاص مقوله دائمیت در کانادا می‌شود؟

بله، شرکت در OINP می‌تواند منجر به اختصاص مقوله دائمیت در کانادا شود، اما باید به معیارها و الزامات هر زیربرنامه دقت شود.

چه تاثیری بر تجربه و زندگی مهاجران در انتاریو دارد؟

مهاجران و خانواده‌ی مهاجرانی که به انتاریو مهاجرت می‌کنند، از فرصت ‌های شغلی عالی، سیستم آموزشی فوق العاده، خدمات بهداشت و درمان در سطح کیفیت جهانی، تنوع فرهنگی، و یک محیط طبیعی زیبا و سالم بهره‌مند می‌شوند.

2 فکر در مورد “ برنامه استانی آنتاریو (OINP) و اخذ اقامت کانادا توسط وکیل رسمی مهاجرت به کانادا

 1. محمدی نیا گفت:

  سلام مدت زمان پروسه مهاجرت به انتاریو از طریق برنامه استانی انتاریو چقدر است؟

  1. تحریریه صفامهر گفت:

   سلام مدت زمان پروسه مهاجرت از طریق برنامه استانی انتاریو متغیر است و به متقاضی و زیر برنامه ای که انتخاب می کند بستگی دارد. برای مثال میانگین مدت زمان پروسه برنامه فارغ التحصیلان کارشناسی ارشد و دکترا بین 30 تا 60 روز است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *