ویزای C11 کانادا

ویزای C11 کانادا

ویزای C11 (Canada C11 Work Permit Visa) زیر مجموعه ویزای IMP یا جا به جایی بین المللی کانادا است. این ویزا نیازی به تاییده LIMA ندارد و متقاضیان کارآفرین خارجی و غیر کانادایی حتی در خارج از کشور می‌توانند با خرید یک شرکت در کانادا یا راه‌اندازی یک کسب و کار در این کشور این ویزا را دریافت کنند. کسب و کار باید برای کشور کانادا و مردم آن منفعت اقتصادی، تجاری و فرهنگی داشته باشد. سقف این ویزا به مدت 3 سال و قابل تمدید است. متقاضیان بعد از گذشت یک سال از آغاز کسب و کار خود می‌توانند برای دریافت اقامت دائم کانادا اقدام کنند.

ویزای C11 کانادا

مزایای ویزای C11 کانادا

ویزای C11 به دلیل شرایط تقریبا ساده برای کارآفرینان و افراد خود اشتغال فرصت مناسبی است تا اقامت دائم کانادا را دریافت کنند با وجود مدارک کامل و ارائه درست بیزینس پلن احتمال ریجکتی این درخواست بسیار پایین است. بخشی از مزایای این ویزا به شرح زیر است:

بدون نیاز به تاییده LIMA: این ویزا به ارزیابی تاثیر بازار کار نیازی ندارد.

دریافت اقامت دائم: متقاضیان پس از دریافت این ویزا می‌توانند درخواست اقامت دائم کشور کانادا را ارائه کنند.

بدون نیاز به مدرک زبان: بهتر است، در حد توضیح کسب و کار خود و قانع کردن افسر ویزا در زبان مهارت کافی داشته باشید.

همراهی خانواده: همسر و فرزندان شما می‌توانند بعد از دریافت این ویزا، شما را همراهی کنند.

بدون نیاز به تعهد سرمایه گذاری: نیازی ندارید تا مبلغ اعلام شده در پلن بیزینس خود را سرمایه گذاری کنید.

بدون نیاز به مدرک تحصیلی: برای دریافت این ویزا نیازی به داشتن مدرک دانشگاهی ندارید.
نبود سیستم امتیاز بندی: این ویزا سیستم امتیاز بندی ندارد و نیازی نیست متقاضی در سیستم امتیاز بندی شرکت کند.
بدون محدودیت سنی
بدون نیاز به پرداخت ودیعه

ویزای C11 برای چه کسانی مناسب است؟

اگر مایل به مهاجرت به کانادا هستید و توانایی ایجاد کسب و کار دارید و یا می‌خواهید بیزینس شخصی خود را انتقال دهید احتمالا این ویزا برای شما مناسب است. اگر یکی از مشخصات عنوان شده در زیر را دارا هستید می‌توانید برای دریافت ویزای C11 کانادا اقدام کنید.

افراد خود اشتغال

افرادی با مهارت، با استعداد و با سابقه کار تخصصی می‌توانند کسب و کار شخصی خود را در کانادا راه‌اندازی کنند. هنرمندان و ورزشکاران نیز می‌تواند به عنوان افراد خود اشتغال برای این ویزا اقدام کنند. تخصص و داشتن توانایی ایجاد شغل برای دریافت این ویزا کافی است.

افراد کارآفرین

افرادی که در حوزه تجارت فعال و موفق هستند توسط کشور کانادا جذب می‌شوند. این افراد با حمایت دولت کانادا می‌توانند کسب وکار خود را راه‌اندازی کنند به شرطی که این کسب و کار برای کانادا منفعت اقتصادی، تجاری و فرهنگی داشته باشد.

افراد صاحب کسب و کار

اگر کسب و کار شما برای کشور کانادا منفعت اقتصادی، تجاری و فرهنگی داشته باشد می‌توانید آن را به کشور کانادا منتقل کنید. کشور کانادا از صاحبان کسب و کارها حمایت می‌کند.

مدیران ارشد

این افراد می‌توانند با توجه به نیاز کشور کانادا کسب و کار یا شرکت خود را به کانادا منتقل کند یا نمایندگی آن را در کشور کانادا تاسیس کنند. این افراد می‌توانند شرکت یا کسب و کاری را در کانادا خریداری کنند.

مراحل اخذ ویزای C11 کانادا

اگر کلیه شرایط دریافت ویزای C11 کانادا را دارید باید مراحل زیر را طی کنید:
مراحل اخذ ویزای C11 کانادا
1

انتخاب کنید که می‌خواهید یک کسب و کار را راه‌اندازی کنید یا یک کسب و کار آماده را خریداری کنید. اگر قصد ایجاد کسب و کار دارید باید ابتدا شرکت مورد نظر را در این کشور ثبت کنید. بهتر است قبل از سرمایه گذاری، کلیه جوانب را بررسی کنید و با متخصصان این حوزه مشورت کنید.

2
یک بیزینس پلن یا طرح تجاری قانع کننده و دقیق تهیه کنید. طرح شما باید برای کشور کانادا منفعت تجاری و اقتصادی داشته باشد. این طرح را دقیق تنظیم کنید زیرا باید افسرهای اداره مهاجرت را در خصوص استخدام، قیمت گذاری و میزان درآمد قانع کنید.
3
باید نسبت به اجرای کسب و کار و طرح تجاری خود متعهد باشید و افسر اداره مهاجرت را متقاعد کنید. یکی از راه‌هایی که می‌توانید تعهد خود را ثابت کنید افتتاح حساب بانکی در کانادا و واریز مبلغی در این حساب است. راه دیگری که پیشنهاد می‌شود انتخاب یک محل مناسب برای راه‌اندازی کسب و کارتان است. راه دیگر این است که با افراد کانادایی متخصص و شاوره حوزه کاری خود ارتباط برقرار کنید.
4
مدارک مورد نیاز خود را کامل کنید و درخواست ویزای C11 کانادا را به عنوان یک کارآفرین یا شخص خود اشتغال بدون نیاز به تاییده LIMA ارسال کنید. مدارکی که نیاز به ترجمه دارند را ترجمه کنید و سپس ارائه کنید. بعد از بررسی درخواست شما در صورت نیاز مدارک بیومتریک خود را نیز بعد از اطلاع اداره مهاجرت ارسال کنید.
5
بعد از همه این مراحل منتظر پاسخ اداره مهاجرت باشید. اگر پاسخ آنها به دریافت ویزای ورک پرمیت مثبت باشد به مدت یک تا 3 سال می‌توانید به عنوان کارآفرین در حوزه کسب و کار خود فعالیت کنید و اجازه کارکردن برای کارفرمای دیگری را ندارید. اگر پاسخ منفی بود با وکیل مهاجرت مشورت کنید و مشکلات درخواست خود را بررسی کنید و دوباره درخواست خود را ارسال کنید.
6

بعد از تایید درخواست و رفتن به کانادا 12 ماه فرصت دارید تا طرح تجاری یا کسب و کار خود را راه‌اندازی کنید. همسر و فرزندان شما میتوانند همراه شما باشند. همسرتان میتواند با اپن ورک پرمیت برای هر کارفرمایی در کانادا کار کند و فرزندان شما به راحتی در مدارس دولتی کانادا تحصیل کنند.

7

بعد از یک سال اقامت موقت در کانادا با ویزای C11 می‌توانید از طریق ویزای فدرال اسکیلد ورکر برای درخواست اقامت دائم کانادا اقدام کنید. در این مسیر باید شرایط برنامه فدرال اسکیلد ورکر را داشته باشید و بعد از 12 ماه کار و داشتن جاب آفر ضروری بودن وجود کسب و کار خود برای کانادا را ثابت کنید و در آخر نشان دهید که حضورتان در نقش مدیریتی کسب و کار ضروری است. وارد برنامه اکسپرس انتری شوید و در سیستم امتیاز دهی آن امتیاز مورد نیاز را کسب کنید. بعد از آن از طرف اداره مهاجرت کانادا دعوت نامه اپلای را دریافت خواهید کرد.

مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزای C11

ارائه 3 دسته از مدارک برای ارسال درخواست جهت دریافت ویزای C11 ضروری است. این مدارک به شرح زیر هستند:

1

مدارک شخصی متقاضی

مدارک شخصی شامل شناسنامه، پاسپورت، مدارک تحصیلی، مدارک ازدواج در صورت تاهل و مدارک مربوط به اعضای خانواده می‌شود.
2

مدارکی که سابقه شغلی را ثابت کند

اگر صاحب کسب و کار هستید باید پروانه کسب، اساسنامه شرکت در صورت دارا بودن، آگهی های مربوط به تاسیس شرکت، آگهی های مربوط به استخدام کارکنان و مدارک پرداخت حقوق را ارائه کنید. اگر به عنوان کارمند درخواست ویزا داده اید باید مدارک مربوط به استخدام، سابقه شغلی و فیش حقوقی را ارائه کنید.

3

مدارک بیزینس در کانادا

این مدارک شامل بیزینس پلن و طرح کسب و کار، مدارک ثبت شرکت در کانادا، مدارک هزینه انطباق کارفرما و کلیه مدارک مربوط به کسب و کارتان در کانادا را شامل می‌شود.

شرایط لازم جهت دریافت C11 کانادا

برای دریافت ویزای C11 کانادا باید شرایط مورد نظر را دارا باشید. شرایط کلی دریافت ویزا به شرح زیر است:
شرایط لازم جهت دریافت C11 کانادا
1

واجد شرایط بودن فرد برای درخواست ویزای C11

متقاضی باید 300 هزار دلار کانادا یا بیشتر از آن برای خرید یا راه اندازی کسب و کاری در کانادا داشته باشد. متقاضی باید تمکن مالی حدود 52 هزار دلار کانادا برای حمایت مالی از خود و خانواده را داشته باشد. مهارت کافی در زبان برای مدیریت بیزینس خود داشته باشد. متناسب با کسب و کارتان تجربه و سابقه کاری داشته باشید.
2

مالکیت بیزینس در کانادا

متقاضی باید مالک نیم یا کل کسب و کار تاسیس شده یا خریداری شده باشد.
3

داشتن بیزینس پلن

این بخش برای قانع کردن افسر مهاجرت ضروری است. با داشتن یک پلن دقیق و کامل می‌توانید افسر اداره مهاجرت را قانع کنید. بیزینس پلن باید اطلاعاتی همچون مدل تجاری، برنامه استخدامی، قیمت گذاری محصولات و خدمات کسب و کار، میزان درآمد و اثبات نیاز بازار کانادا به کسب و کار شامل می‌شود.
4

منفعت داشتن برای کشور کانادا

باید ثابت کنید که بیزینش شما برای مردم کانادا، ساکنان کانادا و دیگر کسب و کارهای این حوزه منفعت اقتصادی، تجاری و فرهنگی داشته باشد، علاوه بر این باید به افسر اداره مهاجرت ثابت کنید که بیزینس شما تاثیر منفی بر اقتصاد کانادا ندارد و به پیشرفت صنعت خاصی در کانادا کمک می‌کند.
5

انجام کارهایی ابتدایی کسب و کار در کانادا

با انجام کارهای ابتدایی کسب و کار خودتان در کانادا ثابت می‌کنید که نسبت به اجرایی کردن کسب و کارتان در کانادا جدی هستید. برای شروع بهتر است بودجه لازم را فراهم کنید، محلی را برای شروع کسب و کار خودتان انتخاب کنید، طرح استخدامی نیرو در کانادا را آماده کنید و با متخصصان حوزه کسب و کارتان در کانادا ارتباط برقرار کنید.

شرایط دریافت ویزای همراه C11 کانادا

با داشتن ویزای C11 می‌توانید همسر و فرزندان خود را همراه داشته باشید.
برای همراهی همسرتان با شما می‌توانید درخواست اپن ورک پرمیت یا مجوز کار بدهید که در این صورت برای هر کارفرمایی می‌تواند کار کند. همسر شما می‌تواند استخدام شرکت شما باشد اما این مورد منفعت کسب و کار شما به اشتغال در کانادا به حساب نمی‌آید.
فرزندان زیر 22 سال و مجرد شما میتوانند همراه شما ویزا دریافت کنند و در مدارس دولتی کانادا به صورت رایگان تحصیل کنند اما اگر قصد ورود به دانشگاه دارند باید هزینه تحصیل آنها را پرداخت کنید.

انواع اقامت برای ویزای C11

دولت کانادا برای دریافت ویزای C11 دو نوع اقامت موقت و دائم با مجوز کار را در نظر گرفته است.

مجوز کار با اقامت موقت

بعد از تکمیل مدارک و داشتن شرایط کافی برای دریافت ویزا باید تعهد بازگشت بعد از اتمام دوران اقامت موقت خود را بدهید. بعد از اتمام اقامت موقت خود که 3 سال است برای تمدید ویزا یا درخواست اقامت دائم می‌کنید یا اثبات می‌کنید که بیزینس شما برای کشور کانادا ضروری است.

اقامت دائم با ویزای C11

برای دریافت اقامت دائم از این طریق،  بعد از 12 ماه یعنی یک سال فعالیت در کسب و کار خود باید تاثیر و منفعت کسب و کار بر اقتصاد کانادا را ثابت کنید و بعد از آن از طریق ویزای فدرال اسکیلد ورکر درخواست اقامت دائم خود را ارسال کنید.

کسب و کارهای مناسب برای دریافت ویزای C11

کسب و کارهایی که برای دریافت ویزای C11 مناسب هستند کدامند؟

همانطور که گفتیم به طور کلی کسب و کارهای مورد تایید باید برای کشور کانادا منفعت اقتصادی، تجاری و فرهنگی داشته باشند. این دسته از کسب و کارها به دو بخش فصلی و غیرفصلی تقسیم می‌شوند.

کسب و کارهای فصلی برای اخذ ورک پرمیت C11 کانادا

کسب و کارهای بخش حمل و نقل
کسب و کارهای ایجاد تفریح در فضای باز
فروش تزیینات هالووین و کریسمس
کسب و کارهای خدماتی مانند تمیز کردن دودکش
خدمات نگهداری از چمن
کسب و کار مربی‌گری

کسب وکارهای غیر فصلی برای اخذ ورک پرمیت C11 کانادا

کسب کار حوزه آی تی
کسب و کار حوزه زیبایی مانند سالن ناخن
راه‌اندازی رستوران و کافی شاپ
صنعت غذا و نوشیدنی
کسب و کار حوزه خودرو
کسب و کار حوزه صنعت گردشگری
کسب و کار ارائه خدمات مالی
کسب و کار حوزه مراتع و جنگلداری
کسب و کار ایجاد فناوری پاک
کسب و کار حوزه علوم زیستی
کسب و کار حوزه هوافضا
کسب و کار حوزه معدن کاری
کسب و کار صنعت شیمیایی و زیست شیمیایی
کسب و کار حوزه اتوماسیون‌های صنعتی
کسب و کار حوزه رباتیک

زمان مورد نیاز برای صدور ویزای C11 کانادا

زمان مورد نیاز برای صدور ویزای C11 برای متقاضیان با شرایط و مشاغل آنها متفاوت است. بر اساس کلیه شرایط پیش روی متقاضیان و مدارک آنها به طور تقریبی 26 هفته زمان لازم است. برای راحتی طی فرآیند درخواست تا صدور ویزا حتما با وکلای مهاجرت مشورت کنید.

زمان مورد نیاز برای صدور ویزای C11 کانادا

ویزای C11 چه مدت اعتبار دارد؟

این ویزا به صورت موقت صادر می‌شود و متقاضی به مدت 3 سال می‌تواند در کشور کانادا کار کند، این ویزا بعد از اتمام قابل تمدید است که برای تمدید آن باید شرایط مورد نیاز را دارا باشید. بعد از اتمام اعتبار این ویزا برای اخذ اقامت دائم حتما با وکلای مهاجرت مشورت کنید.

هزینه مورد نیاز برای اخذ ویزای C11 کانادا

این ویزا نیز مانند سایر ویزاهای کار کانادا هزینه های عمومی و جزئی برای متقاضی و همراهان دارد که باید هنگام انجام مراحل درخواست پرداخت شوند. علاوه بر این هزینه‌ها نسبت به نوع شغل و حوزه کسب و کار باید هزینه ثبت شرکت را نیز پرداخت کنید.
نوع هزینه مبلغ به دلار کانادا
ویزای کار متقاضی 155
بیومتریک برای هر فرد 85
ویزای کار باز برای همسر 155
ویزای کار هولدر فی برای همسر 100
ویزای ویزیتوری برای فرزند 100
استاد پرمیت برای فرزند 150

میزان تمکن مالی ویزای C11 کانادا

برای متقاضیان ویزای C11 تمکن مالی به دو دسته سرمایه‌گذاری و هزینه زندگی تقسیم می‌شود. شخص متقاضی باید این تمکن مالی را اثبات کند.
1

تمکن مالی برای سرمایه گذاری و راه اندازی کسب و کار

در این بخش متقاضی باید تمکن مالی معادل 300 هزار دلار کانادا که نشان دهنده منفعت اقتصادی برای کانادا هست را اثبات کند.
2

تمکن مالی برای پرداخت هزینه‌های زندگی

متقاضی باید تمکن مالی حدود 52 هزار دلار کانادا که برای یک خانواده 4 نفره است را اثبات کند. میزان تمکن مالی بستگی به تعداد اعضای خانواده دارد ولی به طور کل باید تمکن مالی برای هزینه 52 هفته زندگی در کانادا را داشته باشند.

مقایسه سه روش راه‌اندازی کسب و کار، خرید فرنچایز و خرید یک شرکت کانادایی

در این مرحله با افراد متخصص حوزه کسب و کار کانادا مشورت کنید و بر اساس بودجه، سابقه کاری، مهارت و علاقه خود یکی از روش های راه‌اندازی کسب و کار را انتخاب کنید.
مقایسه راه‌اندازی کسب و کار، خرید فرنچایز و خرید یک شرکت کانادایی
1

راه اندازی کسب و کار خودم

متقاضیانی که انتخابشان راه‌اندازی کسب و کار شخصی است باید تمکن مالی برای راه‌اندازی در مدت دو سال را داشته باشند، باید توانایی و روحیه مدیریت بیزینس خود را تقویت کنند و از روند روزانه آن خسته نشوند. به عنوان یک کارآفرین فعال و تلاشگر باشند. مهارت، تجربه و تخصص آنها در زمینه خاصی باشد. ریسک پذیر باشید و برای کسب درآمد و اشغال زایی تلاش کنید.
2

خرید فرنچایز

در این روش بودجه ای معادل 300 هزار دلار کانادا مورد نیاز است. متقاضیانی که با محدودیت در کسب و کار و کارآفرینی خود مشکلی ندارند و ریسک پذیر نیستند این مسیر را انتخاب می‌کنند. در این روش حاشیه سود از 5 تا 15 درصد کاهش پیدا می‌کند.

2

خرید یک شرکت کانادایی

در این روش صاحب کسب و کار ریسک موجود را می‌پذیرد و در مدیریت بیزینس خود با محدودیت مواجه نیست، در این روش باید تمکن مالی به عنوان سرمایه گذار داشته باشید و حدود 250 تا 500 هزار دلار کانادا برای هزینه زندگی و خرید بیزینس نیز داشته باشید.

دریافت ویزای C11 برای کانادا با کمک مشاور رسمی اداره مهاجرت، دکتر علیرضا صفامهر

دکتر علی‌رضا صفامهر مدیر عامل و بنیانگذار شرکت خدمات مهاجرتی صفامهر در کانادا و عضو رسمی سازمان رسمی مشاوران مهاجرت کانادا با 30 سال سابقه در حوزه مهاجرت بهترین مسیر مهاجرت به کانادا را برای شما انتخاب می‌کند.
اگر تصمیم دارید تا متقاضی درخواست ویزای C11 کانادا باشید با مشاوره شرکت خدمات مهاجرتی صفامهر مسیری هموار خواهید داشت. دکتر صفامهر با تجربه چندین ساله در حوزه مهاجرت، مشاوره مالی و تحصیلات دانشگاهی بهترین و مطمئن ترین شیوه برای مهاجرت را به شما معرفی خواهد کرد.

دکتر صفامهر با تخصص و تجربه فراوان در امور مهاجرت کاری به کانادا مناسب ترین شیوه و روش را برای دریافت ویزای C11 کانادا به شما معرفی و تا اخذ ویزا و بعد از آن اخذ اقامت دائم در کنار شما خواهد بود. دکتر صفامهر به دلیل آشنایی با چندین زبان ارتباط موثری با متقاضیان مهاجرت برقرار کرده و نیروی کار علاقه مند به مهاجرت را به بهترین شکل راهنمایی میکند.

شرکت خدمات مهاجرتی صفامهر با سالها تجربه در امور مهاجرت به کانادا مسیر دریافت ویزای کار را به طور کامل شناخته و بهترین وکیل و مشاور در امور ویزای C11 خواهد بود.

سوالات متداول در رابطه با ویزای C11 کانادا

مدت زمان صدور ویزا چقدر است؟

مدت زمان صدور ویزا با توجه به شرایط متقاضی متفاوت است اما به طور تقریبی 54 زمان نیاز دارد.

این ویزا امکان تمدید برای چندین بار را دارد؟

بله، این امکان وجود دارد، البته بعد از گذشت یک سال فعالیت می‌توانید درخواست اقامت دائم کنید.

در بخش منفعت کسب و کار دولت کانادا به چه ارکانی توجه دارد؟

اشتغال‌زایی، حضور در بازار صادرات و توسعه مناطق کمتر برخوردار کانادا در این بخش قرار دارند.

چگونه می‌شود شانس دریافت ویزای C11 را بالا برد؟

می‌توانید با ارائه کسب و کارهایی که با تکنولوژی روز همراه هستند و سبب ارتقا صنایع می‌شوند شانس خود را افزایش دهید، یا با ایجاد کسب و کاری که بخش صادرات را تحت تاثیر قرار می‌دهند و ایجاد کسب و کاری که نوین و فناور باشند نیز شانس شما را بالا خواهد برد. در این خصوص حتما با متخصصان حوزه کسب و کار مشورت کنید.

خرید فرنچایز چیست؟

فرنچایز روشی برای توسعه کسب و کار است که صاحب بیزینس حق راه اندازی کسب و کار را با برند خود به سرمایه گذار دیگر می‌دهد.

این ویزا اجازه همراهی همسر و فرزند را می‌دهد؟

بله، این ویزا اجازه همراهی همسر و فرزند را به شما می‌دهد. همسر شما می‌تواند با ویزای کار باز در کانادا کار کند و فرزند شما به تحصیلات خود ادامه دهد.

هزینه ویزای C11 چقدر است؟

برای اطلاع از میزان هزینه به بخش هزینه در همین سایت مراجعه کنید و برای اطلاع دقیق‌تر حتما با مشاور و وکیل مهاجرت خود مشورت کنید.