روش cec كانادا و اخذ اقامت دائم توسط وکیل رسمی مهاجرت به کانادا

صفر تا صد برنامه تجربه کار کانادایی

یکی از پرطرفدارترین و محبوترین روش های مهاجرت به کانادا در سالیان اخیر که بسیار مورد استقبال کارجویان بین المللی مخصوصا ایرانی ها بوده است، روش اخذ اقامت دائم کانادا توسط برنامه تجربه کار کانادایی با همان Canadian Experience Class (CEC) می باشد. با توجه به کمبود نیروی کار متخصص در کشور کانادا و نیاز مبرم این کشور به نیروی متخصص و ماهر، جذب نیروی کار از کشورهای مختلف همواره دغدغه ی مسئولین دولت کانادا در سالیان اخیر بوده است و آنها تلاش کرده اند که با فراهم کردن شرایط و بستر مناسب، نیروهای متخصص را از کشورهای دیگر جذب کنند تا مشکل کمبود نیروی کار خود را تا حد زیادی جبران کنند.

صفر تا صد برنامه تجربه کار کانادایی | مهاجرت از طریق روش cec كانادا

روش CEC کانادا چیست؟

برنامه تجربه کار کانادایی یا CEC (Canadian Experience Class) یکی از سه برنامه اصلی اکسپرس انتری کانادا است، که ویژه افراد و متقاضیان مهاجرت به کانادا می‌باشد، که تجربه یک سال کار در کانادا را دارند. برنامه CEC یا همان تجربه کار کانادایی یکی از مسیرهای محبوب برای افرادی است که در این کشور کار می‌کنند و تجربه کاری در کانادا را دارند. از طریق این برنامه مهاجرتی افراد می‌توانند در برنامه اکسپرس انتری شرکت کنند و از این طریق اقامت دائم و شهروندی کانادا را به دست بیاورند.
برای شرکت در این برنامه لازم است تا متقاضی سابقه یک سال کار در کانادا به همراه مدرک زبان، گواهی ارزیابی تحصیلی (در صورتی که متقاضی در کانادا تحصیل نکرده باشد) و حداقل امتیاز لازم در CRS را کسب نماید. این برنامه مهاجرتی در مقایسه با دو روش دیگر اکسپرس انتری هزینه کمتر و از نظر زمانی هم پروسه کوتاه تری (حدود 6 ماه) دارد.

برنامه تجربه کانادایی و اکسپرس انتری

اکسپرس انتری در واقع به سیستم مدیریت برنامه های جذب نیروی های ماهر و متخصص از سایر کشورها در قالب سه برنامه ی زیرمجموعه اش از جمله برنامه تجربه کانادایی اطلاق می شود. برنامه تجربه کانادایی مناسب افرادی است که سابقه کار و زندگی در کانادا را دارند. برای اینکه بتوانید برای برنامه تجربه کانادایی و یا سایر برنامه های اکسپرس انتری واجد شرایط باشید، باید بتوانید امتیازات لازم را از طریق سیستم امتیازبندی جامع (CRS) کسب کنید. از جمله عواملی که در این سیستم امتیازبندی مورد ارزیابی قرار می گیرد می توان به سن، تحصیلات، سابقه کاری، دانش زبانی، وضعیت تاهل و سایر عوامل مرتبط اشاره کرد.

دوره های اکسپرس انتری به صورت منظم توسط اداره مهاجرت کانادا برگزار می شود و برای افرادی که موفق شوند بالاترین امتیازات را کسب کنند دعوت نامه برای درخواست اقامت دائم صادر می کند.

برنامه های اکسپرس انتری در واقع شامل فدرال اسکیل ورکر، برنامه اسکیل ترید، تجربه کانادایی و برنامه های مهاجرت استانی است که هر کدام شرایط خاص خود را دارند.

شرایط درخواست روش CEC کانادا

کسانی که قصد دارند برای برنامه تجربه کار کانادایی (CEC) اقدام کنند لازم است واجد شرایط خاصی باشند تا بتوانند صلاحیت لازم برای این برنامه را به دست آورند.

شرایط درخواست روش CEC کانادا | مهاجرت از طریق تجربه کار کانادایی

سابقه کار در تجربه کار کانادایی

داشتن حداقل 1 سال سابقه کار در کانادا الزامی است. متقاضیان برنامه تجربه کار کانادایی می توانند این سابقه کار را در قالب یک یا چند شغل و به صورت تمام وقت و یا نیمه وقت به دست بیاورند.

• در چه شغلی سابقه کار برای برنامه تجربه کانادایی لازم است؟

برای برنامه تجربه کار کانادایی، نیازی نیست که حتما سابقه کاری در شغل خاصی را داشته باشید و در واقع با هر شغلی می توانید درخواست بدهید اما باید به این نکته توجه داشته باشید که این شغل باید در یکی از سطوح TEER0,1,2,3 در لیست مشاغل کانادا باشد.

• سابقه کار همراه با تحصیل در این برنامه تاثیر گذار است؟

باید به این نکته توجه داشته باشید که سابقه همزمان با تحصیل تمام وقت مورد قبول نیست و یک سال سابقه کار را باید بعد از اتمام تحصیلتان به دست بیاورید.

مدرک زبان در برنامه تجربه کار کانادایی

یکی دیگر از شرایط موردنیاز برای درخواست برنامه تجربه کانادایی، داشتن مدرک زبان است. این مدرک با توجه به سابقه کار شما درخواست می شود. آزمون های زبان انگلیسی مورد قبول در این برنامه آزمون سلپیپ جنرال و آیلتس است و مدارک زبان فرانسوی مورد پذیرش تف کانادا و تی سی اف کانادا است.

تحصیلات در برنامه تجربه کانادایی

برای درخواست برای برنامه تجربه کار کانادایی، نیاز به مدرک تحصیلی خاصی ندارید. اما برای اینکه بتوانید امتیاز بیشتری کسب کنید نیاز به مدرک تحصیلی دارید. برای کسانی که در کانادا تحصیل کرده اند، ارائه مدرک تحصیلی و ریزنمرات الزامی است. برای کسانی که مدرک غیرکانادایی دارند، علاوه بر مدرک زبان و ریزنمرات، ارزیابی مدرک تحصیلی نیز موردنیاز است.
مزایای مهاجرت از طریق برنامه CEC | مهاجرت از طریق تجربه کار کانادایی

مزایای مهاجرت از طریق برنامه CEC

برنامه تجربه کار کانادایی همانند سایر روش های مهاجرت به کانادا مزایای خاصی دارد که در زیر به مهمترین آنها اشاره شده است:

 1. برنامه تجربه کار کانادایی نیازی به دریافت جاب آفر از کانادا ندارد.
 2. این پروسه به سرعت و در زمان بسیار کمی به نتیجه می رسد.
 3. در برنامه تجربه کانادایی می توانید در هر کدام از استان های کانادا بجز کبک زندگی کنید.
 4. در مقایسه با روش های همچون برنامه های استانی و سرمایه گذاری، هزینه کمتری را متحمل می شوید.
 5. تمامی مراحل به صورت آنلاین و بدون نیاز به ارسال مدارک به صورت فیزیکی صورت می گیرد.

اقامت دائم دانشجویان بین المللی از طریق روش CEC کانادا

یکی از بهترین و مناسب ترین روش ها برای اخذ اقامت دائم کانادا برای دانشجویان بین المللی که در یکی از دانشگاهها و یا موسسات آموزشی مورد تایید اداره مهاجرت کانادا به تحصیل پرداخته اند و فارغ التحصیل شده اند برنامه تجربه کار کانادایی است. دانشجویان می توانند بعد از اتمام تحصیلات دانشگاهی خود، نسبت به کسب سابقه کار مورد نیاز برای برنامه تجربه کانادایی اقدام کنند و در زمان مناسب اقدامات لازم را برای این برنامه انجام دهند. این برنامه از محبوبیت زیادی در بین دانشجویان بین المللی برخوردار است و سالانه دانشجویان زیادی از این طریق موفق می شوند اقامت دائم کانادا را کسب کنند.

اقامت دائم کارگران موقت کانادایی از طرق برنامه CEC کانادا

این برنامه هم چنین به کارگران خارجی که در کانادا مشغول به کار هستند این امکان را می دهد که با داشتن یک سال سابقه کار حرفه ای در این کشور نسبت به اقدام برای دریافت اقامت دائم کانادا اقدام کنند. این روش یکی از سریع ترین روش ها برای کسب اقامت دائم کانادا توسط کارگران خارجی است.

اخذ اقامت دائم کانادا با روش تجربه کار کانادا توسط وکیل رسمی مهاجرت به کانادا

از آنجایی که مهاجرت به ویژه مهاجرت کاری به کانادا از طریق برنامه تجربه کانادایی، دارایی پیچیدگی ها و حساسیت های خاصی است که حتی کوچکترین اشتباه ممکن است تبدیل به بزرگترین حسرت زندگی شما شود، بهره گیری از راهنمایی ها و دانش تخصصی یک وکیل کارکشته و متبحر می تواند به شما کمک کند که با خیالی راحت و بدون دغدغه نسبت به برنامه تجربه کانادایی اقدام کنید و اقامت دائم کانادا را دریافت کنید. دکتر صفامهر به عنوان وکیل موردتایید اداره مهاجرت کانادا، با بهره گیری از تجربه چندین ساله خود در زمینه مهاجرت کاری به کانادا به شما کمک می کند تا در کوتاه ترین زمان ممکن، بهترین نتیجه را به دست آورید و تجربه مهاجرت را به یکی از شیرین ترین تجارب زندگی خود تبدیل کنید.

روش cec کانادا | اخذ اقامت دائم کانادا با روش تجربه کار کانادا توسط وکیل رسمی مهاجرت به کانادا

مراحل مهاجرت به کانادا از طریق برنامه تجربه کانادایی

برای اینکه بتوانید از طریق برنامه تجربه کانادایی، اقامت دائم کانادا را کسب کنید لازم است مراحلی را طی کنید که این مراحل را به ترتیب توضیح می دهیم.

مرحله اول: تشکیل پروفایل

اولین مرحله برای دریافت اقامت دائم کانادا از طریق برنامه تجربه کانادایی، ساخت پروفایل اکسپرس انتری است. برای ساخت این پروفایل نیاز به مدرک زبان دارید. بدیهی است کسانی که خارج از کانادا تحصیل کرده اند نیاز به گواهی ارزیابی مدرک تحصیلی نیز دارند. با مراجعه به سایت اداره مهاجرت کانادا می توانید در قسمت GCKey نسبت به تشکیل پروفایل خود اقدام کنید. برای ساخت پروفایل به اطلاعاتی همچون سابقه کار، مدارک شغلی، مدرک تحصیلی، اطلاعات شخصی و هم چنین تمکن مالی نیاز دارید.

مرحله دوم: دریافت دعوتنامه

پس از تشکیل پروفایل اکسپرس انتری، امتیازبندی شما بر اساس معیارهای همچون سن، تحصیلات، سابقه کار، دانش زبانی و سایر ملاک های دیگر صورت می گیرد. این سیستم امتیازبندی مخصوص سیستم اکسپرس انتری است و با نام سیستم جامع امتیازبندی شناخته می شود. در این سیستم امتیازبندی، امتیاز از 0 تا 1200 لحاظ شده است. با توجه به اینکه امتیاز برای هر دوره از قرعه کشی تغییر می کند نمی توان قاطعانه گفت که چه امتیازی برای دریافت دعوت نامه از شانس بیشتری برخوردار است.

مرحله سوم: ارسال درخواست

در صورتی که برای شما دعوت نامه صادر شود، به شما 60 روز فرصت داده می شود که نسبت به بارگذاری مدارک موردنیاز و خواسته شده و تکمیل اطلاعات موردنیاز اقدام کنید. در انتها باید هزینه های مربوطه را پرداخت کنید و سپس مراحل به ثبت درخواست خود انجام دهید. هزینه بررسی پرونده برای متقاضی اصلی و همسرش هر کدام 850 دلار کانادا و برای هر کدام از فرزندان واجد شرایط 230 دلار کانادا است. هزینه صدور اقامت دائم کانادا برای متقاضی اصلی و همسرش هر کدام 515 دلار کانادا است. پس از ثبت درخواست، ظرف مدت 24 ساعت، رسید دریافت مدارک برای شما ارسال می شود که به منزله دریافت مدارک توسط اداره مهاجرت کانادا است.

مرحله چهارم: انگشت نگاری

اداره مهاجرت کانادا پس از دریافت مدارک شما، روند بررسی پرونده را شروع می کند. در زمان بررسی پرونده، شما می توانید با مراجعه به پروفایل خود در جریان کم و کیف آن قرار بگیرید. در این مرحله تنها پرونده های بررسی می شوند که تمامی مدارک موردنیاز را ارائه داده باشند بدیهی است در صورتی که پرونده ای کامل نباشد توسط آفیسر پرونده برگشت داده می شود. بررسی پرونده معمولا بین یک تا دو ماه طول می کشد. شما هم چنین باید نسبت به ارائه گواهی عدم سوءپیشینه و انجام آزمایشات پزشکی مبادرت کنید. پس از طی این مراحل نامه انگشت نگاری صادر می شود. کسانی که برای آنها نامه انگشت نگاری صادر می شود باید با مراجعه به مراکز صدور ویزای کانادا در کشور خود یا سایر کشورها نسبت به انجام انگشت نگاری اقدام کنند.

مرحله پنجم: بررسی صلاحیت

در این مرحله آفیسر پرونده نسبت به بررسی تمامی مدارک ارائه شده شامل نامه تمکن مالی، سابقه کار، سوابق رفیوزی ویزا می پردازد و با بررسی صحت و اعتبار این مدارک نسبت واجد صلاحیت بودن شما برای دریافت اقامت تصمیم گیری می کند. این مرحله معمولا زمانبر است و حتی در صورت نیاز ممکن است آفیسر پرونده مدارک بیشتری را از شما درخواست کند.

مرحله ششم: بررسی پیشینه

در این مرحله پیشینه شما از لحاظ سوابق کیفری و امنیتی مورد بررسی قرار می گیرد. این مرحله ممکن است بین 1 تا 2 ماه و در برخی موارد ممکن است تا یک سال نیز طول بکشد. پس از طی کردن این مرحله، در مورد پرونده شما تصمیم گیری نهایی صورت خواهد گرفت.

مرحله آخر: دریافت اقامت دائم

در صورتی که بتوانید تمامی مراحل بالا را با موفقیت سپری کنید، درخواست اقامت دائم شما از طریق برنامه تجربه کانادایی مورد تایید قرار خواهد گرفت. در این مرحله برای شما پیام درخواست پاسپورت صادر می شود تا با مراجعه به نزدیک ترین اداره صدور ویزا کانادا نسبت به دریافت ویزای خود اقدام کنید.
مدارک لازم برای شرکت در روش CEC کانادا | تجربه کار کانادایی

مدارک لازم برای شرکت در روش CEC کانادا

برای برنامه تجربه کانادایی، نیازی به ارئه مدارک به صورت کاغذی و فیزیکی نیست بلکه باید نسخه الکترونیکی مدارک را به صورت آنلاین بارگذاری کنید. اگر مدارک به زبانی غیر از فرانسوی یا انگلیسی باشد باید به یکی از این دو زبان ترجمه شود و با مهر مترجم و کپی برابر اصل تایید شود.

1.مدارک شناسایی

مدارک شناسایی موردنیاز برای برنامه تجربه کانادایی شامل پاسپورت متقاضی اصلی، همسر و فرزندان واجد شرایط، سند ازدواج و یا طلاق (در صورت تاهل و یا طلاق) و عکس جدید برای تمامی اعضای خانواده است.

2.مدارک تحصیلی

مدرک تحصیلی، ریز نمرات و هم چنین گواهی ارزیابی مدرک تحصیلی در صورتی که خارج از خاک کانادا مدرک خود را دریافت کرده اید.

3.مدارک زبان

ارائه مدرک زبان مورد‌ نیاز و مورد تایید اداره مهاجرت کانادا که نمره موردنیاز برای گرفتن امتیاز مورد ادعای شما را نشان دهد. در صورتی که همسر شما نیز از طریق امتیاز مدرک زبان به شما کمک می کند لازم است مدرک زبان ایشان را نیز ارائه دهید.

4.گواهی عدم سوء پیشینه

ارائه گواهی عدم سوء پیشینه برای متقاضی اصلی، همسر و فرزندان بالای 18 سال الزامی است. گواهی عدم سوء پیشینه یک ماه اعتبار دارد و از تمامی کشورهای که بیشتر از 6 ماه در آنها زندگی کرده اید لازم است گرفته شود. گواهی عدم سوء پیشینه از اهمیت زیادی برخوردار است و در صورتی که آن را ارئه ندهید ممکن است پرونده شما ریجکت شود.

5.مدارک پزشکی

انجام آزمایشات پزشکی مورد نیاز برای تمامی اعضای خانواده الزامی است. دولت کانادا می خواهد اطمینان حاصل کند که هیچ کدام از اعضای خانواده ی شما گرفتار بیمارهای خطرناک و پرهزینه ای همچون ایدز، هپاتیت و سایر بیماری های صعب العلاج مسری نیستید و هزینه ای را به سیستم بهداشت و درمان کانادا تحمیل نمی کنید. این آزمایشات باید توسط پزشکان معتمد و موردتایید اداره مهاجرت کانادا انجام شود و یک سال اعتبار دارد.

6. مدارک شغلی

گواهی سابقه کار متقاضی اصلی و همسر و هم چنین جاب آفر از کارفرمای کانادایی( در صورت وجود) مورد نیاز است. در نامه سابقه کار باید اطلاعاتی همچون سمت شغلی، آدرس و تلفن محل کار، تعداد ساعات کار، دستمزد سالیانه و هم چنین لیست وظایف و مسئولیت ها قید شده باشد.

معایب اخذ اقامت از طریق روش CEC کانادا

در کنار مزایای بسیار ارزشمندی که برنامه تجربه کانادایی دارد، به مانند سایر روش های مهاجرتی سختی ها و چالش های خاص خود را دارد که با در نظر گرفتن مزایای این روش از جمله گرفتن اقامت دائم کانادا که بسیار ارزشمند است این چالش ها بسیار کم رنگ می شوند. داشتن حداقل یک سال سابقه کار در کانادا، داشتن مدرک زبان و تحصیلات دانشگاهی، وجود فضای رقابتی شدید از جمله چالش های این برنامه مهاجرتی است.

امتیازبندی برنامه CEC کانادا

همانطور که گفته شد برنامه تجربه کانادایی بر اساس یک سیستم امتیازبندی خاص عمل می کند. عواملی همچون سن، تحصیلات، مدرک زبان و سابقه کار از جمله معیارهای هستند که در سیستم امتیازبندی مورد ارزیابی قرار می گیرند.

امتیازبندی روش CEC کانادا بر حسب سن متقاضی

 سن متقاضی مجرد متقاضی متاهل
زیر 18 سال

0

0

18 سال

90

99

19 سال

95

105

20-29 سال 100

110

30 سال

95

105

31 سال

90

99

32 سال

85

94

33 سال

80

88

34 سال

75

83

35 سال

70

77

36 سال

65

72

37 سال

60

66

38 سال

55

61

39 سال

50

55

40 سال

45

50

41 سال

35

39

42

25

28

43 سال

15

17

44 سال

6

5

45 یا بیشتر

0

0

امتیازبندی برنامه CEC کانادا بر حسب تحصیلات

تحصیلات

متقاضی متاهل

متقاضی مجرد

کمتر از دوره دوم متوسطه

0

0

اتمام متوسطه

28 برای متقاضی، 2 برای همسر

30

تحصیل یک سال پس از متوسطه

84 برای متقاضی، 6 برای همسر

90

تحصیل دو سال پس از متوسطه

91 برای متقاضی، 7 برای همسر

98

تحصیل 3 سال یا بیشتر پس از متوسطه

112 برای متقاضی، 8 برای همسر

120

دو یا چند دوره تحصیلی پس از دبیرستان به شرط اتمام یکی از آنها (به‌مدت 3 سال یا بیشتر)

119 برای متقاضی، 9 برای همسر

128

مدرک کارشناسی‌ارشد یا فنی-حرفه‌ای

126 برای متقاضی، 10 برای همسر

136

مدرک دکتری

140 برای متقاضی، 10 برای همسر

150

امتیاز برحسب سطح زبان

معیار زبان کانادایی (CLB)

متقاضی متاهل

متقاضی مجرد

CLB3 یا کمتر

0

0

CLB4

6 برای متقاضی، 0 برای همسر

6

CLB5

6 برای متقاضی، 1 برای همسر

6

CLB6

8 برای متقاضی، 1 برای همسر

9

CLB7

16 برای متقاضی، 3 برای همسر

17

CLB8

22 برای متقاضی، 3 برای همسر

23

CLB9

29 برای متقاضی، 5 برای همسر

31

CLB10  یا بیشتر

32 برای متقاضی، 5 برای همسر

34

امتیاز برحسب تجربه کار کانادا

سابقه کار

متقاضی متاهل

متقاضی مجرد

کمتر از 1 سال

0

0

1 سال

35 برای متقاضی، 5 برای همسر

40

2 سال

46 برای متقاضی، 7 برای همسر

53

3 سال

56 برای متقاضی، 8 برای همسر

64

4 سال

63 برای متقاضی، 9 برای همسر

72

5 سال و بیشتر

70 برای متقاضی، 10 برای همسر

80

نحوه ارزیابی برنامه CEC کانادا

ارزیابی در برنامه تجربه کانادایی بر اساس امتیازات کسب شده صورت می گیرد. با توجه به معیارهای همچون سن، سابقه کار، تحصیلات، مدرک زبان و سایر معیارهای موردنظر متقاضیان امتیازبندی می شوند و با توجه به تعداد دعوت نامه های صادر شده در هر دوره و هم چنین امتیاز موردنیاز، افراد واجد شرایط انتخاب می شوند.

مشاغل قابل قبول در برنامه CEC کانادا

متقاضی برنامه تجربه کانادایی باید بتواند یک سال سابقه کار مرتبط با لیست طبقه بندی مشاغل کانادا در دسته ناک های صفر، A، و B ارائه دهد. سابقه کار باید قانونی و با داشتن ویزای معتبر کار در کانادا باشد. سابقه کار حین تحصیل مورد پذیرش واقع نخواهد شد. در زیر لیست مشاغلی که در برنامه CEC کانادا قابل قبول هستند درج شده است. با داشتن یک سال سابقه در هریک از این مشاغل می توان برای شرکت در برنامه تجربه کار کانادایی اقدام کرد.

TEER

نوع مشاغل

مثال

TEER0

مشاغل مدیریتی

مدیران ارشد در مشاغل مختلف

TEER1

مشاغلی که به مدرک دانشگاهی نیاز دارند

مهندسین، مشاوران

TEER2

مشاغلی که به دیپلم کالج یا دوره کارآموزی دو ساله نیاز دارند

تکنسین شبکه

TEER3

مشاغلی که به دیپلم کالج و یا دوره کارآموزی بین 6 ماه تا 2 سال نیاز دارند.

لوله کش، دستیار دندانپزشک

دلایل ریجکتی برنامه تجربه کانادایی

درخواست شما برای برنامه تجربه کانادایی ممکن است به دلایلی همچون عدم ارائه مدرک زبان، داشتن سوء پیشینه و یا عدم ارائه گواهی عدم سوء پیشینه، نداشتن سابقه کار کانادایی، نرسیدن به امتیاز مورد نیاز و یا ابتلا به بیماری های مسری و صعب العلاج رد شود. در صورتیکه ویزای شما ریجکت شده است، نگران نباشید این پایان کار نیست. ممکن است اشتباهاتی رخ داده باشد. شما می توانید با یک مشاور مهاجرت به کانادا مشورت کنید و برای دریافت ویزای تجربه کانادایی خود دوباره اقدام نمایید.

روش cec کانادا | دلایل ریجکتی برنامه تجربه کانادایی

سوالات متداول برنامه تجربه کار کانادایی

آیا می توان خارج از کانادا برای تجربه کانادایی درخواست داد؟

در صورتی که متقاضی ظرف مدت 3 سال گذشته سابقه کار در کانادا را داشته باشد، در زمان درخواست می تواند خارج از خاک کانادا باشد.

آیا امکان افزایش امتیاز وجود دارد؟

بله میتوان با ارتقای نمره زبان، ارائه مدرک در زبان دوم ( زبان فرانسوی و یا انگلیسی)، افزایش سابقه کار، گرفتن جاب آفر از کانادا، داشتن سابقه تحصیل در کانادا و تحصیل در مقاطع بالاتر امتیازات خود را افزایش دهید.

آیا در روش تجربه کانادایی، اعضای خانواده نیز می توانند اقامت دائم دریافت کنند؟

بله، متقاضی اصلی، همسر و تمامی فرزندان زیر 22 سال می توانند اقامت دائم دریافت کنند.

آیا در برنامه تجربه کانادایی، سابقه کار حتما باید مرتبط با تحصیلات باشد؟

خیر برنامه کار تجربه کانادایی نیازی به سابقه کار مرتبط با رشته تحصیلی ندارد.

مهاجرت از طریق روش cec کانادا برای چه کسانی مناسب است؟

مهاجرت از طریق روشcec کانادا برای کسانی مناسب است که سابقه تحصیل، کار و زندگی در کانادا را دارند. به بیان دیگر، این برنامه برای دانشجویان بین المللی که تجربه تحصیل در کانادا را دارند، افرادی که جاب آفر داشته و تجربه یکسال کار در این کشور را دارند و همچنین اشخاصی که به عنوان همراه همسر در حال تحصیل در کانادا، ویزای کار همراه (open work permit) گرفته اند و یک سال در کانادا کار کرده اند، مناسب است.

آیا برای درخواست cec کانادا تمکن مالی نیاز است؟

برای درخواست CEC در کانادا، نیاز به تمکن مالی مشخصی ندارید. برنامه CEC جزو برنامه‌های مهاجرت اقتصادی کانادا است که به افرادی که تجربه کاری معتبر در کانادا دارند و سطح زبانی مناسب آن را دارا هستند، اجازه می‌دهد تا اقامت دائم دریافت کنند.

2 فکر در مورد “ روش cec كانادا و اخذ اقامت دائم توسط وکیل رسمی مهاجرت به کانادا

 1. اژین گفت:

  آیا داشتن مدرک تحصیلی برای مهاجرت از طریق روش cec کانادا الزامی است؟

  1. دکتر علیرضا صفامهر گفت:

   خیر. اما داشتن مدرک تحصیلی باعث کسب امتیاز بیشتر خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *